Jak założyć biznes w UK, mieszkając w Polsce i zaoszczędzić na kursie funta? - Poilish Magazine

Jak założyć biznes w UK, mieszkając w Polsce i zaoszczędzić na kursie funta?

W obecnych czasach prowadzenie własnej działalności na terenie RP wydaje się dość ryzykowne. Z tego też względu, coraz więcej przedsiębiorców podejmuje decyzję o podbiciu rynków zagranicznych. Jednym z najczęściej wybieranych kierunków jest Wielka Brytania, gdzie nie trzeba nawet przebywać fizycznie, aby rozwijać swoją firmę. Jak zatem założyć własny biznes w UK, mieszkając w Polsce? Czy konieczne jest posiadanie statusu angielskiego rezydenta podatkowego? I jak można zaoszczędzić na kursie funta?

Własny biznes w UK – czym jest spółka LTD?

Czasowa bądź stała emigracja jest obecnie częścią życia dużego odsetka mieszkańców Polski. Jedni decydują się na pracę w zagranicznych przedsiębiorstwach, inni zaś wybierają opcję założenia własnej działalności na terenie obcego państwa. Obie opcje łączy perspektywa większych zysków, wynikająca z przychodów w obcej walucie. Jednym z najczęściej wybieranych kierunków w poszukiwaniu nowych perspektyw jest Wielka Brytania, której walutą jest funt brytyjski.

Wbrew pozorom, otwarcie własnej działalności na terenie UK nie jest problematyczne. Jedną z popularniejszych na terenie tego państwa form prowadzenia biznesu stanowi spółka Limited, czyli w skrócie spółka LTD, w pełni regulowana przez tamtejsze przepisy prawne.

Za jej polskiego odpowiednika poniekąd można uznać spółkę z o.o., jednakże LTD jest jeszcze przychylniejsza przedsiębiorcom, otwierając przed nimi wiele rozwojowych możliwości. Założenie tego rodzaju spółki nie jest skomplikowane, zarówno pod względem ilości wymaganych formalności, jak i finansowego wkładu własnego.

Spółka LTD – jakie korzyści niesie za sobą biznes w UK?

Przede wszystkim, własną działalność w formie spółki LTD można prowadzić w Wielkiej Brytanii wciąż mieszkając w Polsce. Jest to duże udogodnienie dla osób prowadzących jednocześnie oddziały firmy na terenie RP oraz tych, którzy z osobistych przyczyn nie chcą opuszczać rodzimego kraju. Zgodnie z obowiązującymi w UK przepisami, zakładając spółkę Limited nie trzeba również posiadać statusu angielskiego rezydenta.

Kolejne z zalet są ściśle związane z kwestiami finansowymi. Istotną stanowi zwłaszcza fakt, że zakładając spółkę nie trzeba posiadać kapitału zakładowego, który w naszym kraju wynosi co najmniej 5 000 PLN. Dzięki temu, szansę rozwoju na zagranicznym rynku mają w szczególności raczkujący przedsiębiorcy, dla których zgromadzenie wymaganych środków na kapitał zakładowy działalności może być poważną przeszkodą.

Warto również podkreślić, że mieszkając w Polsce i zakładając spółkę Limited w UK, nie ma konieczności uiszczania opłat do ZUS. Prowadzący zarejestrowaną działalność w naszym kraju zobowiązani są do opłacania składek na ubezpieczenia społeczne, jednak w przypadku rejestracji firmy za granicą, przedsiębiorcy obowiązek ten nie dotyczy.

Jak, prowadząc biznes w UK, zaoszczędzić na kursie funta?

Jak każdy biznes, również prowadzenie własnej działalności na terenie UK niesie za sobą pewne ryzyko, jednak taka forma prowadzenia interesów ma również wiele zalet. Jedną z nich dla wielu przedsiębiorców jest wizja większych zysków.

Po przygotowaniu biznesplanu i skalkulowaniu zysków, warto zwrócić uwagę na obrót w obcej walucie, który w tej sytuacji może dodatkowo zwiększyć przychody. Podczas ich przeliczania z GBP na PLN istotny będzie aktualny kurs funta. Dla zwiększenia swoich zysków warto go stale analizować, np. na stronie https://www.walutomat.pl/kursy-walut/gbp-pln/, gdzie można również dokonać wymiany funtów na złotówki.

Platforma Walutomat.pl to serwis, w którym do wyboru jest wiele ofert sprzedaży i zakupu walut po korzystnych kursach. Ponadto, zakładając tam konto można wpłacić do wirtualnego portfela GBP i wymienić je dopiero w chwili, gdy funt osiągnie korzystną cenę. Pomocna w tym będzie funkcja alertu walutowego, która informuje o dostępności oczekiwanego przez nas kursu. Można skorzystać również z rozbudowanej opcji przelewów zagranicznych, co z pewnością ułatwi rozliczanie transakcji z kontrahentami.

 

Related Articles

Dodaj komentarz