Ponadczasowe klocki drewniane - Poilish Magazine

Ponadczasowe klocki drewniane

Są takie zabawki, które powinno mieć każde dziecko. Kolorowe klocki drewniane, bo to o nich mowa towarzyszą wielu dzieciom na każdym etapie ich rozwoju. Nic dziwnego, gdyż te niewielkie elementy sprawiają, że maluch potrafi się skupić, uruchomić swoją wyobraźnię i przy pomocy małych rączek stworzyć naprawdę dużą i efektowną konstrukcję. Jakie klocki wybrać, by mieć pewność, że są one dobrej jakości i będą bezpieczne dla malutkiego dziecka? Jakie zestawy cieszą się obecnie największą popularnością wśród rodziców? Poniżej kilka sprawdzonych wskazówek.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Coraz więcej rodziców stara się kupować swoim dzieciom bezpieczne, solidnie wykonane zabawki, które zostały zrobione z naturalnych tworzyw. Nic dziwnego, gdyż taki asortyment jest praktycznie niezniszczalny i co najważniejsze, często takie zabawki przekazywane są w rodzinie z pokolenia na pokolenie. Klocki drewniane obowiązkowo powinny znaleźć się w pokoju każdego malucha, który poznaje świat i ciekawy jest otaczających go rzeczy. To zdecydowanie lepsza zabawka, niż pluszowy miś lub kolejna głośna, interaktywna lalka lub samochód, którymi maluch interesuje się zwykle tylko przez kilka minut.

Ponadczasowe klocki drewniane - Poilish Magazine

Rozwój dziecka

Magnetyczne klocki drewniane zostały stworzone w taki sposób, by rozwijały w maluchach wiele nowych umiejętności. Dziecko bawiąc się klockami, uczy się nie tylko łączyć i dopasowywać do siebie poszczególne elementy, ale także w wyobraźni tworzy wiele budowli, które następnie stara się stworzyć z klocków. Klocki Kooglo zostały stworzone tak, by można było budować wiele ciekawych rzeczy, którymi aktualnie interesuje się dziecko. Domy, pojazdy, zwierzęta, postaci, kwiaty – to wszystko można stworzyć przy pomocy magnetycznych klocków, które pozwalają maluchom rozwijać swoją kreatywność. Trzeba podkreślić, iż jest to świetna zabawa, która skupia uwagę malucha przez wiele godzin. Dziecko chętnie wraca do klocków w wolnej chwili, gdyż ilość konstrukcji, które można z nich stworzyć jest nieograniczona.

Zabawa dla całej rodziny

Magnetyczne klocki drewniane to zabawka, która pozwala dziecku zarówno na samodzielna zabawę, jak i zachęca ona do tego, by cała rodzina usiadła z maluchem na dywanie i wspólnie tworzyła efektowne budowle. Dziecko chętnie angażuje rodziców i rodzeństwo do zabawy klockami, gdyż w ten sposób uczy się budować nowe rzeczy, uczy się cierpliwości i przede wszystkim nawiązuje więzi z bliskimi. Eksperci od rozwoju dziecka podkreślają, iż klocki drewniane to idealna zabawka na wieczór, by wyciszyć malucha i sprawić, by odpoczął on od wrażeń, które towarzyszyły mu przez cały dzień. Warto więc rozpoczynać i kończyć dzień zabawą z klockami.

Ponadczasowe klocki drewniane - Poilish Magazine

Odpowiednie klocki dla naszego dziecka

Rodzice, którzy chcą kupić takie drewniane klocki magnetyczne powinni wybrać zestaw, który będzie dopasowany do wieku ich dziecka. Producent zadbał o to, by dzieci już po pierwszym roku życia mogły otrzymać swoje pierwsze zestawy klocków magnetycznych, które zawierają tylko kilka dużych elementów. Ulubione zwierzę, postać z baki, czy też samochód – takie zestawy klocków magnetycznych można znaleźć w dobrych sklepach zabawkowych.

Klocki, które sprawdzą się nie tylko w domu

Warto podkreślić, iż magnetyczne klocki drewniane sprawdzają się nie tylko w domu, ale również w miejscach, w których na co dzień bawią się wspólnie dzieci. Obowiązkowo powinno się je kupić do żłobka, przedszkola oraz świetlic szkolnych, gdyż maluchy doskonale będą spędzać przy nich czas. Opiekunowie nie muszą się obawiać, czy te klocki są bezpieczne dla ich podopiecznych. Klocki Kooglo są dobrze wyprofilowane i zostały stworzone w odpowiednim rozmiarze, dzięki temu dzieci w wieku dwóch i trzech lat świetnie mogą spędzić przy nich czas wspólnie tworząc rozmaite budowle z koleżankami i kolegami. Ponadto te klocki można teraz kupić w dobrych sklepach internetowych za naprawdę niską cenę.

Warto śledzić oferty na bieżąco, gdyż bardzo często klocki Kooglo można kupić z dużymi rabatami. Rodzice, którzy chcą stworzyć bogatą kolekcję, powinni śledzić także nowości, które również często pojawiają się na rynku.

Related Articles

Dodaj komentarz