dobor bizuterii

Biżuteria – jak dobrać ją do wieku?

Biżuteria bardzo często wybierana jest na prezent. Jeżeli i my chcemy zrobić taki upominek bliskiej osobie, pamiętajmy, że biżuteria powinna być dobrana między innymi do jej wieku. Możemy uważać, że nawet zaawansowany wiek nie jest przeszkodą, żeby czuć się młodo, jednak prawda jest taka, że zazwyczaj inne dodatki podobają się nastolatkom, a inne ich babciom. Jak wybrać biżuterię odpowiednią do wieku osoby, którą zamierzamy obdarować? – rekomenduje firma Manoki

Idealna biżuteria dla babci

Wybierając biżuterię dla babci, czy innej dojrzałej kobiety, powinniśmy uwzględnić jej wiek, a także specyficzne upodobania. Zdecydowanie warto jest obserwować jakie dodatki na co dzień wybiera bliska nam osoba. Zastanówmy się, czy nasza babcia jest przesądna. Nie zdając sobie z tego sprawy możemy zrobić jej przykrość kupując na przykład perły, które bardzo pasują dojrzałym osobom, jednak podarowane w prezencie mogą wróżyć nieszczęście.

Należy przyjrzeć się stylowi jaki preferuje kobieta – czy bliżej jest jej do minimalizmu, czy też lubi, gdy jej ozdoby przyciągają uwagę.

Ponadczasowa klasyka

W przypadku większości dojrzałych kobiet sprawdza się biżuteria elegancka i klasyczna. Raczej unikajmy (chyba, że nasza babcia wyraźnie preferuje młodzieżowy styl) dodatków takich jak gwiazdki, serduszka, zwierzątka, które są typowe dla bardzo młodych kobiet. Kupując biżuterię dojrzałej kobiecie lepiej jest wybierać dodatki w stonowanych kolorach – nie sprawdzą się korale jaskrawo różowe, czy seledynowe.

Jeżeli chcemy zwiększyć prawdopodobieństwo, że upominek będzie udany postawmy na ozdoby, które będą pasowały do większości stylizacji. Zamiast eksperymentować z kolorami, wybierzmy uniwersalne złoto lub srebro, które pasują do wszystkiego. Można je założyć do letniej kolorowej sukienki, jak i do minimalistycznej.

Właściwy dobór rozmiaru i materiałów

Niezależnie od tego jaką biżuterię wybierzemy, powinniśmy zadbać, żeby była wykonana z najwyższej jakości materiałów. Jeżeli osoba, którą chcemy obdarować jest uczulona na metale, dobrym rozwiązaniem będzie hipoalergiczna stal szlachetna.

W przypadku naszyjników, bransoletek, pierścionków, czy łańcuszków niezmiernie ważny jest właściwy rozmiar. Gdy mamy taką możliwość – zmierzmy biżuterię należącą do babci, jeśli nie – poszukajmy dodatków posiadających regulację długości.

Wielkość biżuterii musi być dostosowana do sylwetki danej osoby. Jeżeli nasza babcia jest bardzo drobną kobietą, unikajmy wyjątkowo masywnej biżuterii, gdyż będzie ona wyglądać przytłaczająco. I odwrotnie – jeżeli osoba obdarowywana ma mocną budowę ciała – bardzo małe dodatki mogą być ledwie dostrzegalne.

Biżuteria jedyna w swoim rodzaju

Niezależnie od tego na jaką biżuterię się zdecydujemy, warto jest rozważyć zakup dodatków z powierzchnią do grawerowania. Możliwość wykonania graweru sprawia, że biżuteria staje się wyjątkowa. Dobrze zastanówmy się nad treścią napisu – jeżeli włożymy w niego dużo serca, bardzo prawdopodobne jest, że bliska nam osoba nie będzie się rozstawać z biżuterią od nas.

Related Articles

Dodaj komentarz