Toyota PROACE CITY liderem segmentu kombivanów. Dane ze stycznia 2021 roku - Poilish Magazine

Toyota PROACE CITY liderem segmentu kombivanów. Dane ze stycznia 2021 roku

Toyota PROACE CITY jest dostępna na polskim rynku od roku i szybko wspięła się szczyt rankingu najpopularniejszych kompaktowych vanów w Polsce. Model znacząco przyczynia się do rosnącego znaczenia Toyoty na rynku samochodów użytkowych.

Styczeń 2021 roku to już trzeci miesiąc z rzędu, w którym Toyota PROACE CITY zajmuje pierwsze miejsce w segmencie kompaktowych vanów. W pierwszym miesiącu roku zarejestrowano w Polsce 383 egzemplarze vana Toyoty, co przekłada się na 22% udziału w segmencie. Model ten wszedł na rynek na początku ubiegłego roku i zakończył go na czwartym miejscu w segmencie.

Duża popularność PROACE CITY wpływa na silną pozycję Toyoty w klasie aut użytkowych, obejmujących auta dostawcze, kombivany, minibusy, pick-upy i samochody specjalne. W styczniu 2021 roku Toyota zarejestrowała 574 samochody tego typu, co daje marce 5. miejsce i udział w tej części rynku na poziomie 10,8%. W porównaniu do stycznia 2020 roku Toyota zwiększyła liczbę samochodów użytkowych dostarczonych klientom o 90% i zwiększyła swój udział w klasie niemal dwukrotnie.

Gama samochodów użytkowych Toyoty systematycznie się powiększa. Obecny na rynku od 2016 roku średniej wielkości van PROACE jest dostępny jako auto dostawcze i osobowe Verso w trzech długościach nadwozia – 4,6 m, 4,9 m oraz 5,3 m. Na początku 2020 roku dołączył do niego kompaktowy van PROACE CITY, również oferowany w wersji dostawczej i osobowej, występujący w dwóch długościach – 4,4 m oraz 4,75 m. Wszystkie samochody z rodziny PROACE są objęte gwarancją na 3 lata lub 1 milion kilometrów.

Stałą pozycją w gamie modeli Toyoty jest Hilux, terenowy pick-up o legendarnej trwałości oraz bardzo dobrych walorach użytkowych. Model ten jest chętnie wykorzystywany w leśnictwie, energetyce i służbach mundurowych oraz przez osoby prywatne do celów rekreacyjnych. Wszystkie trzy modele można wyposażyć w profesjonalne zabudowy z gwarancją oraz obsługą serwisową w salonach Toyoty.

Related Articles

Dodaj komentarz