przestrzeń

Wykładziny biurowe — czym się kierować przy ich wyborze?

Podłoga w biurze zazwyczaj układana jest na dłuższy czas, dlatego powinna być jak najbardziej wytrzymała i trwała. Przed jej wyborem należy rozważyć, które rozwiązanie będzie odpowiednie do danego pomieszczenia. Czym kierować się przy zakupie wykładzin biurowych? Podpowiadamy.

Wykładzina biurowa — właściwości

Wykładziny biurowe układane w biurze powinny cechować się nowoczesnym designem i materiałem wysokiej jakości. Od rodzaju tworzywa będzie zależała ich wytrzymałość i odporność na duży ruch, oraz zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Wykładzina powinna być sprężysta i zdatna do użytku przez jak najdłuższy czas, bez konieczności jej naprawy lub wymiany. Te cechy sprawiają, że nie każda wykładzina podłogowa nadaje się do biura.

Wykładzina biurowa — laminat

W dzisiejszych czasach laminat jest popularny w wielu biurach, ponieważ jest bardzo łatwy w pielęgnacji i zawsze wygląda estetycznie. Aby jednak taka wykładzina podłogowa była jak najdłużej w dobrym stanie, przy zakupie należy zwrócić uwagę na jej jakość. Bardzo tani laminat jest szczególnie podatny na zarysowania, z kolei wysokiej jakości materiały nie niszczą się tak szybko. Ze względu na stosowane w biurze krzesła obrotowe taka podłoga musi być bardzo wytrzymała. Chociaż nie zaszkodzi stosowanie również specjalnych mat podkładowych jako jej dodatkowej formy ochrony.

Dywan jako wykładzina podłogowa do biura

Wykładziny dywanowe w płytkach to świetny sposób na ocieplenie przestrzeni i wprowadzenie do wnętrza nieco koloru. Decydując się na ten rodzaj podłogi, nie należy wybierać jasnych odcieni, ponieważ szybko będą widoczne na nich zabrudzenia. Taki dywan nie powinien mieć również dużych pętelek, ponieważ utrudni to przesuwanie krzeseł. Zaletą wykładziny dywanowej w płytkach jest to, że doskonale tłumi hałas i wytwarza przyjemne ciepło w pomieszczeniu. Zabrudzenia zazwyczaj można usunąć odkurzaczem, jednak w przypadku kiedy np. wyleje się filiżanka kawy, czyszczenie takiego materiału jest bardziej pracochłonne niż laminatu.

Niewątpliwą zaletą jest jednak dobre tłumienie dźwięków, dlatego bardzo często jest stosowana w salach konferencyjnych, aby wszyscy uczestnicy dobrze słyszeli, o czym mówi prelegent. Zastosowanie jej w sali konferencyjnej, w której odbywają się na przykład rozmowy kwalifikacyjne, jest dobrym zabiegiem, ponieważ tworzy się ciepłą, przyjemną atmosferę, która podczas ważnych rozmów może wpłynąć na pozytywne odczucia uczestników szkolenia, rozmów lub konferencji.

Related Articles

Dodaj komentarz