Akcje Atomic Jelly zadebiutują na NewConnect już 9 lutego - Poilish Magazine

Akcje Atomic Jelly zadebiutują na NewConnect już 9 lutego

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji Atomic Jelly na rynku NewConnect. Producent i wydawca gier wideo z Grupy PlayWay dołączy do grona spółek publicznych już 9 lutego br. W dniu debiutu do obrotu wprowadzonych zostanie 2.582.500 akcji zwykłych na okaziciela serii A o wartości nominalnej 0,10 zł każda. W procesie wprowadzenia akcji Atomic Jelly do obrotu na rynku NewConnect spółkę wspierała ABISTEMA Kancelaria Doradcza sp. z o.o.

– 9 lutego dołączymy do grona spółek publicznych. Debiut na NewConnect jest dla nas bardzo ważnym etapem rozwoju. Na bieżąco śledzimy rynek gamedev i poszukujemy nowych dróg dynamicznego wzrostu działalności. Naszym celem jest budowanie portfolio atrakcyjnego dla miłośników gier komputerowych i podejmowanie działań, które wzmocnią naszą pozycję na rynku. Dołożymy wszelkich starań, aby efekty naszej pracy były satysfakcjonujące dla inwestorów. Debiut na giełdzie umożliwi nam dotarcie do jeszcze większego grona odbiorców i w dalszej perspektywie ułatwi pozyskanie kapitału na realizację kolejnych projektów – informuje Bartosz Rakowski, prezes zarządu Atomic Jelly SA.

W procesie upublicznienia spółki Atomic Jelly wspierała ABISTEMA Kancelaria Doradcza sp. z o.o.

Studio pracuje aktualnie nad dwoma symulatorami, tzn. Space Mechanic Simulator oraz Truck Mechanic: Dangerous Paths. Obie propozycje to angażujące odbiorców produkcje. Space Mechanic Simulator to kosmiczna propozycja, której fabuła toczy się na orbitach Marsa, Ziemi i Księżyca. Do zadań graczy należeć będzie naprawa promów oraz stacji kosmicznej. Truck Mechanic: Dangerous Paths to natomiast zaawansowany symulator mechanika samochodowego z elementami gry eksploracyjnej oraz rozbudowanymi wątkami fabularnymi.  Zadaniem graczy będzie pokonywanie niebezpiecznych dróg Ameryki Południowej.

Wishlisty obu tytułów cały czas zwiększają się. Zarząd spółki liczy, że dynamika wzrostu zostanie zachowana. –  Obecnie dopracowujemy szczegóły w Space Mechanic Simulator oraz Truck Mechanic: Dangerous Paths. Obie gry wypuścimy na rynek jeszcze w tym roku –  komentuje Bartosz Rakowski, prezes zarządu Atomic Jelly SA. – W trakcie dopracowywania projektów zbieramy cenny feedback odbiorców, aby w efekcie końcowym gracze otrzymali produkt o jak najwyższej jakości. Doskonałą okazją do zapoznania się z cenną opinią graczy jest aktualnie trwający Festiwal Gier Steam, podczas którego zaprezentowaliśmy dema obu naszych tytułów. Miło mi zaznaczyć, że obie produkcje cieszą się dobrymi opiniami i przyciągają sporą rzeszę fanów –  dodaje Bartosz Rakowski.

Model biznesowy Atomic Jelly obejmuje produkowanie i wydawanie oryginalnych tytułów na komputery. W przyszłości studio chciałoby rozszerzyć zakres działalności o tworzenie i wydawanie portów istniejących oraz przyszłych gier na popularne platformy konsolowe, tj. PlayStation, Xbox i Nintendo Switch.

Akcje Atomic Jelly zadebiutują na NewConnect już 9 lutego - Poilish Magazine

Related Articles

Dodaj komentarz