ogrodzenie

Bezpieczeństwo posesji w siedzibie firmy — na co zwrócić uwagę?

Siedziba firmy to miejsce, w którym często przechowywane są poufne dane, dokumenty, a także towary o wysokiej wartości, dlatego zapewnienie bezpieczeństwa posesji jest niezwykle istotne. Jednym z najskuteczniejszych elementów chroniących teren przedsiębiorstwa jest ogrodzenie, którego ważnymi komponentami są bramy wjazdowe. Na co jeszcze zwrócić uwagę zabezpieczając siedzibę swojej firmy? Podpowiadamy.

Ogrodzenie posesji w firmie

Odpowiednio dobrany, solidny system ogrodzeniowy zabezpiecza teren przedsiębiorstwa oraz pracowników, ograniczając dostęp do posesji osób niepowołanych. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rozwiązań, które gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa. Przy wyborze ogrodzenia należy wziąć pod uwagę materiał, z którego jest ono wykonane i jego jakość wykonania. Powinno cechować się nie tylko solidną konstrukcją, ale również możliwością szybkiej naprawy ewentualnych uszkodzeń mechanicznych, komfortowym użytkowaniem oraz estetycznym wyglądem. Zwłaszcza ta ostatnia kwestia decyduje o tym, w jaki sposób będzie postrzegana przez klientów nasza firma.

Do wyboru mamy nowoczesne panele ogrodzeniowe lub też ogrodzenie betonowe. Za tym pierwszym rozwiązaniem przemawiają aspekty estetyczne. Z kolei za drugim solidniejsza konstrukcja i lepsze parametry techniczne. Warto do ogrodzenia dobrać też bramy wjazdowe, które jeśli często przyjmujemy klientów, powinny być spójne ze stylem ogrodzenia, aby nasza siedziba spotkała się z pozytywnym odbiorem kontrahentów.

Mimo że zabezpieczenie terenu przed wtargnięciem na niego przez niepowołane osoby to najważniejsza funkcjonalność ogrodzenia, to jednak nie można zapomnieć o aspektach estetycznych, które oddziałują na potencjalnych klientów przedsiębiorstwa.

Bramy wjazdowe a bezpieczeństwo posesji w siedzibie firmy

Wybór odpowiedniej bramy wjazdowej to jeden z najważniejszych elementów decydujących o dobrym zabezpieczeniu posesji firmy. Obecnie na rynku dostępne są różne ich typy. Wśród nich można wyróżnić bramy wjazdowe przesuwne lub skrzydłowe. W pierwszym przypadku skrzydło przesuwa się w bok wzdłuż ogrodzenia, co jest dobrym rozwiązaniem jeżeli dysponujemy niewielkim metrażem na posesji. Wówczas jednak po stronie ogrodzenia gdzie przesuwa się brama, musi znajdować się odcinek o długości umożliwiającej schowanie się skrzydła po zamknięciu.

Z kolei modele skrzydłowe cechują się bardzo prostym mechanizmem działania —poruszają się one na zawiasach. Do wyboru są wersje jedno lub dwuskrzydłowe. Są mocowane do stalowych słupów lub płytek montażowych, dzięki czemu ich konstrukcja jest sztywna.

Wybierając bramę wjazdową, należy pamiętać, aby stawiać na modele wykonane z wysokiej jakości materiału, zabezpieczone antykorozyjnie, o dobrej trwałości. Ze względu na to, że zadaniem bramy wjazdowej jest zapewnienie bezpieczeństwa posesji, warto zwrócić uwagę na to, jakie dodatkowe funkcje oferują nam producenci. Mogą to być na przykład lampy ostrzegawcze, które informują o rozpoczęciu otwierania lub zamykania, wyposażone w specjalne fotokomórki czy systemy automatycznego domykania skrzydeł.

Dla firm najwygodniejszym rozwiązaniem będzie zastosowanie automatyki do bram wjazdowych. Można ją wykorzystać zarówno w przypadku modeli skrzydłowych jak i przesuwnych. Napęd sterowany pilotem umożliwiający zdalne otwieranie się i zamykanie skrzydeł z pewnością będzie komfortowy, zwłaszcza dla przedsiębiorstw, które nie przyjmują wielu klientów w siedzibie firmy.

Kamery i ochrona posesji firmy

Ostatnim elementem, na który warto zwrócić uwagę, zabezpieczając posesję siedziby firmy, jest zamontowanie monitoringu oraz podjęcie współpracy z profesjonalną firmą ochroniarską. Kamery możemy zamontować samodzielnie lub skorzystać z oferty tej firmy. Przedsiębiorstwa takie oferują ochronę stałą lub doraźną. To pierwsze rozwiązanie polega na stałym nadzorze obiektu przez ochroniarza, który obserwuje monitoring. Drugie zaś oznacza wzmożony nadzór w określonym czasie. Bardzo często potencjalni złodzieje, widząc monitoring i solidne ogrodzenie z bramą wjazdową, rezygnują z próby kradzieży.

Related Articles

Dodaj komentarz