CTP wybuduje sieć parków logistycznych w Polsce, w 2021 r. chce zainwesto-wać 200 milionów euro - Poilish Magazine

CTP wybuduje sieć parków logistycznych w Polsce, w 2021 r. chce zainwesto-wać 200 milionów euro

CTP, największy deweloper obiektów przemysłowych w Europie Środkowej i Wschodniej nawiązuje strategiczne partnerstwo z działającym w Polsce MDC², by wybudować rozsiane po całej Polsce parki biznesowe z pełnym serwisem. Budowa pierwszych trzech obiektów rozpocznie się w pierwszym kwartale 2021 roku. W pierwszym roku realizacji projektu CTP zainwestuje 200 milionów euro. 

Warszawa, 4 lutego 2021 r. – Należąca do pierwszej piątki europejskich deweloperów obiektów przemysłowych firma CTP, mająca w swoim portfolio 6,3 miliona m kw., wprowadza do Polski swoją sieć CTPark w odpowiedzi na ogromne zapotrzebowanie na obiekty logistyczne w tym regionie.

„Polska to największa gospodarka w Europie Środkowej i Wschodniej, która ma strategiczne położenie i znajduje się niedaleko Niemiec, dlatego jest niezmiernie atrakcyjna z punktu widzenia logistyki”, wyjaśnia Remon Vos, prezes CTP. „Roboty budowlane rozpoczniemy w Warszawie i Katowicach, a jednocześnie będziemy poszukiwać kolejnych miejsc w Polsce, w których mogłyby powstać najnowocześniejsze, zrównoważone parki dla 700 naszych klientów. Docierają do nas sygnały, że zapotrzebowanie na obiekty logistyczne i przemysłowe w regionie Warszawy i innych dużych polskich miast jest ogromne.”

CTP będzie realizować w Polsce ogłoszony dzisiaj projekt we współpracy z MDC², deweloperem obiektów logistycznych, mającym swoje biura w Warszawie i Katowicach. Hadley Dean, założyciel MDC², przyznaje: „Polska to drugi pod względem tempa wzrostu rynek logistyczny w Europie, dlatego cieszymy się, że będziemy mogli odegrać znaczącą rolę w realizacji działań ekspansyjnych CTP.” MDC² to zespół doświadczonych ekspertów z branży nieruchomości, który w ciągu ostatnich 15 lat zrealizował parki logistyczne o powierzchni ponad trzech milionów m kw.

CTP działa aktywnie na siedmiu rynkach Europy Środkowej i Wschodniej, tj. w Czechach, na Słowacji, w Rumunii, Serbii, na Węgrzech, w Bułgarii i Polsce. Firma posiada w swoim portfolio 6,3 miliona m kw., kolejnych 700 tys. m kw. jest w trakcie realizacji, tym samym do 2023 roku najprawdopodobniej uda jej się przekroczyć 10 milionów m kw. całkowitej powierzchni najmu. CTP to pierwszy deweloper obiektów przemysłowych w regionie, który uzyskał certyfikat BREEAM dla całego posiadanego przez siebie portfolio obiektów.

O CTP Group

CTP Group to właściciel nieruchomości komercyjnych, deweloper i firma zarządzająca nieruchomościami, która oferuje kompleksowe usługi w sektorze nieruchomości logistycznych. Grupa specjalizuje się w budowie i zarządzaniu oraz jest właścicielem najnowocześniejszych, przyjaznych dla klientów parków biznesowych/logistycznych, z których korzystają wiodące firmy krajowe i zagraniczne, strategicznie inwestujące w nowe lub już rozpoczęte projekty. CTP Group to największy właściciel–deweloper luksusowych nieruchomości przemysłowych i logistycznych, oferujący kompleksowe usługi w Europie Środkowej i Wschodniej (CEE). Na podstawowy portfel nieruchomości Grupy składa się 6 milionów metrów kwadratowych nieruchomości Klasy A w ponad 100 strategicznych lokalizacjach w siedmiu krajach CEE: w Czechach, na Słowacji, Węgrzech, w Serbii, Rumunii, Polsce i Bułgarii. W ramach swojego długofalowego zaangażowania CTP dąży do tego, by budować i posiadać najbardziej efektywne i ekologiczne obiekty, dlatego już teraz 100% należących do jej portfela budynków logistyczno-przemysłowych posiada certyfikat BREEAM („bardzo dobry” lub „doskonały”), a do końca 2021 roku działalność firmy ma być całkowicie neutralna pod względem emisji CO2.

O MDC²

MDC² to deweloper i firma zarządzająca obiektami logistycznymi i magazynowymi z siedzibą w Polsce, którą w 2021 roku założyli doświadczeni specjaliści z branży nieruchomości komercyjnych: Hadley Dean, Jeremy Cordery, Peter Love, tworząc zespół mający na swoim koncie projekty magazynowe o łącznej powierzchni ponad 3 milionów m kw., zrealizowane na przestrzeni ostatnich 15 lat. Firma zajmuje się budową, obrotem i zarządzaniem zrównoważonymi, nowoczesnymi obiektami logistycznymi w Polsce, drugim pod względem tempa wzrostu rynku logistycznym w Europie. MDC² koncentruje swoje działania na polskim rynku i na rozwoju wybranej klasy aktywów przez solidny zespół z dwudziestoletnim doświadczeniem w budowie i marketingu obiektów logistycznych i magazynowych. Dzięki wspólnemu przedsięwzięciu z CTP Group, MDC² będzie mogło rozpocząć realizację pięciu nowych budów w Warszawie, Łodzi, Zabrzu, Opolu i Iłowie w trzecim kwartale 2021 roku.

Related Articles

Dodaj komentarz