Gowin: firmy dostały ponad 182 mld zł, z Tarczy 2.0 już 4,9 mld zł - Poilish Magazine

Gowin: firmy dostały ponad 182 mld zł, z Tarczy 2.0 już 4,9 mld zł

Pomoc państwa dla przedsiębiorstw to już ponad 182 mld zł, w ciągu trzech tygodni z tzw. Tarczy 2.0 trafiło do nich już 4,9 mld zł – poinformował w piątek wicepremier Jarosław Gowin. Jego zdaniem pomoc państwa dla firm przekroczy 200 mld zł.

Jak oświadczył Gowin na konferencji prasowej, te przeszło 200 mld zł to ok. 10 proc. polskiego PKB. Społeczeństwo zdobywa się na ogromny wysiłek solidarności z przedsiębiorcami – dodał. W ciągu trzech tygodni z Tarczy 2.0 pomoc trafiła do łącznie 31 tys. 200 firm – zaznaczył.

Minister Rozwoju, Pracy i Technologii zapewnił, że wszelkie formy pomocy dla branż dotkniętych obostrzeniami z powodu epidemii będą kontynuowane tak długo, jak długo te obostrzenia będą się utrzymywać.

Gowin podkreślił, że Polska i tak jest krajem, gdzie obostrzenia są stosunkowo najmniejsze. Jego zdaniem to efekt szerokiego dialogu ze środowiskami biznesowymi, które prowadzi rząd, ale także i prezydent.

„Chciałbym bardzo serdecznie podziękować partnerom po stronie biznesu, że wypracowaliśmy reżimy sanitarne odpowiednie dla każdej branży. (…) Po stronie biznesu zawsze możemy liczyć na otwarte i odpowiedzialne podejście” – mówił wicepremier.

Jak poinformował wcześniej premier Mateusz Morawiecki, w połowie lutego nastąpi otwarcie hoteli i miejsc noclegowych do 50 proc. łóżek oraz otwarcie kin i teatrów do 50 proc. miejsc; dopuszczona będzie też aktywność sportowa na terenach otwartych.(PAP)

wkr/ mk/

Related Articles

Dodaj komentarz