novitus nano kasa

Novitus Nano – kasy fiskalne chętnie wybierane przez polskich przedsiębiorców

Jeżeli uznamy, że o wysokiej klasie konkretnych kas fiskalnych decyduje m.in. duża popularność wśród przedsiębiorców, modele z serii Novitus Nano to absolutny top polskiego rynku technologii dla handlu i usług. Urządzenia rodzimego producenta sprzedały się dotychczas w setkach tysięcy egzemplarzy. I nic również nie wskazuje na to, że przedsiębiorcy mieliby zmienić swoje preferencje zakupowe. Kasy fiskalne Nano E, Nano Online oraz Nano II Online cały czas cieszą się ogromnym zainteresowaniem podatników, którzy reprezentują różne branże.

Novitus od wielu lat jest czołowym producentem technologii sprzedaży w naszym kraju. Urządzenia fiskalne polskiej marki znajdują zastosowanie w wielu branżach. Można je spotkać zarówno w różnego typu placówkach stacjonarnych, jak i w przedsiębiorstwach, które świadczą usługi lub sprzedają swoje towary w trybie mobilnym. Szczególne miejsce w ofercie Novitus zajmują zaś kasy fiskalne z rodziny Nano. Można nawet zaryzykować postawienie tezy, że to zdecydowanie jedne z najpopularniejszych urządzeń rejestrujących w naszym kraju. A dla samego producenta prawdopodobnie nawet przełomowe produkty w portfolio, które w ostatnich latach zaważyły o jego sukcesie na rodzimym rynku fiskalnym. Obecnie wspomniana linia urządzeń jest reprezentowana przez 3 różne modele: Nano E, Nano Online oraz Nano II Online. Co konkretnie oferują te kasy fiskalne Novitus?

Zasłużony model z elektroniczną kopią paragonów

Kasa fiskalna Novitus Nano E zadebiutowała na polskim rynku technologii sprzedaży wiele lat temu. Nadal jednak, biorąc pod uwagę urządzenia z elektroniczną kopią paragonów, jest to jeden z najpopularniejszych modeli w naszym kraju. A w momencie premiery była to wręcz przełomowa kasa fiskalna. Łączyła bowiem w sobie praktyczną funkcjonalność, przyjazną obsługę, wytrzymałą i szczelną konstrukcję oraz bardzo kompaktowe gabaryty. Nie dziwi więc, że model Nano E znalazł dotychczas tylu zadowolonych nabywców.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że jest to kasa fiskalna z kopią elektroniczną, czyli tzw. urządzenie rejestrujące offline (starszego typu). Obecnie nie każda firma może więc używać takiej technologii sprzedaży. Wynika to z tego, że obowiązujące w Polsce przepisy obligują wybrane grupy podatników do korzystania z nowszego typu urządzeń. Kasy fiskalne online, bo o nich mowa, należy stosować np. w lokalach gastronomicznych, hotelach, warsztatach samochodowych, salonach kosmetycznych czy kancelariach adwokackich. I m.in. z myślą o takich firmach powstały nowoczesne urządzenia z rodziny Nano, które są dostosowane do obowiązujących wymogów prawnych.

Nano Online i Nano II Online, czyli modele łączące się z CRK

Kasy fiskalne Nano Online i Nano II Online stanowią udaną kontynuację rozwiązań zaproponowanych już w urządzeniu z elektroniczną kopią paragonów, czyli Nano E. Wszystkie 3 modele są nawet do siebie podobne pod względem gabarytów i designu. Jednakże, kluczową funkcjonalnością, dostępną wyłącznie w nowszych urządzeniach z omawianej linii produktowej, jest współpraca z Centralnym Repozytorium Kas. Modele Nano Online i Nano II Online oferują nawet dostosowanie takiej komunikacji do łącza internetowego, które jest wykorzystywane w firmie. Na tym zresztą polega też najważniejsza różnica pomiędzy wspomnianymi urządzeniami.

Kompaktowa i wydajna kasa Novitus Nano II Online już w standardzie obsługuje 2 sposoby współpracy z CRK – przewodowo (przez Ethernet) lub bezprzewodowo (przez Wi-Fi). Opcjonalnie można w niej także zastosować wewnętrzny modem GSM z kartą SIM od wybranego operatora. Z kolei model Nano Online, w podstawowej wersji, posiada port komunikacyjny Ethernet. Bezprzewodowa transmisja danych do CRK – przez moduł Wi-Fi albo modem GSM (zewnętrzny lub wewnętrzny) – jest tutaj zawsze opcjonalna. Obydwie kasy fiskalne Novitus oferują też rozszerzenie o dodatkowy interfejs komunikacyjny Bluetooth. Nie służy on jednak do przesyłania wymaganych informacji do Centralnego Repozytorium Kas, a do współpracy z innymi urządzeniami w firmie, np. z komputerem. Ponadto, różnica pomiędzy Nano Online i Nano II Online polega na liczbie programowalnych skrótów klawiszowych. W pierwszym ze wspomnianych modeli jest ich 8, natomiast w drugim – 18. Klawisze funkcyjne tych urządzeń można zaś wykorzystać m.in. do skonfigurowania trybu szybkiej sprzedaży popularnych towarów lub usług.

pckf kasy

Online’owe kasy fiskalne Novitus Nano mają też oczywiście cechy wspólne. Warto wspomnieć np. o dużej bazie towarowej, która w obydwu przypadkach pozwala na zaprogramowanie maksymalnie 20 000 pozycji PLU, czyli produktów lub usług dostępnych w ofercie firmy. Co więcej, modele Nano II Online i Nano Online posiadają wydajne, wymienne akumulatory litowo-jonowe oraz mogą być zasilane nawet bezpośrednio z instalacji samochodowej 12 lub 24 V (za pomocą opcjonalnej ładowarki).

Inne kasy i drukarki fiskalne Novitus

Kasy fiskalne z serii Nano to nie wszystkie urządzenia rejestrujące, jakie obecnie są dostępne w ofercie rodzimej marki. Polski producent technologii sprzedaży dostarcza na rynek również inne modele, np. Next, Next Online i One Online. Wspomniane kasy fiskalne Novitus wyróżniają się przede wszystkim obecnością kolorowych ekranów dotykowych oraz działaniem w oparciu o doskonale znane oprogramowanie Android. Dzięki temu ich codzienna obsługa przypomina korzystanie z popularnych urządzeń mobilnych, czyli smartfonów i tabletów. Ponadto, nie można też zapomnieć o wydajnych drukarkach fiskalnych Novitus – stacjonarnych i mobilnych modelach z wysokimi parametrami technicznymi. To urządzenia pod każdym względem przystosowane do pracy nawet w najbardziej rozbudowanych rozwiązania systemowych dla firm, m.in. w dużych placówkach handlowych, lokalach gastronomicznych i punktach usługowych.

Related Articles

Dodaj komentarz