Rozwiń swój sklep dzięki odroczonej płatności dla B2B - Poilish Magazine

Rozwiń swój sklep dzięki odroczonej płatności dla B2B

Ogromna konkurencja oraz rosnące oczekiwania konsumentów sprawiają, że właściciele sklepów poszukują nowych strategii na zainteresowanie nabywców i zbudowanie przewagi- do dzisiaj. Istnieje bowiem rozwiązanie, które zrewolucjonizowało sposób oferowania towarów i usług dla klientów biznesowych, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Co oznacza tajemniczy skrót BNPL? W jaki sposób przyczyni się do ekspansji Twojego biznesu? Odpowiedzi w dzisiejszej publikacji!

Czym jest BNPL?

Model finansowania Buy Now, Pay Later to odroczona płatność dla firm, co stanowi niezwykle skuteczne narzędzie handlowe dla sektora B2B. Co to oznacza w praktyce?

Cały mechanizm działania bazuje na optymalizacji i prostocie dokonywanych transakcji. W rezultacie, osoba zainteresowana danym produktem otrzymuje możliwość natychmiastowego zamówienia przy jednoczesnym opóźnieniu zapłaty.

Co więcej, sam termin zwłoki należności jest niezwykle elastyczny i może wynosić 14, 21, 30, 45, a nawet 60 dni! Tak rozbudowany okres spłaty dopasowuje się do indywidualnej sytuacji klienta, umożliwiając szybki zakup. Procedura odbywa się w formie online, usprawniając transakcję. Jednak, co z samym sprzedawcą?

Firma oferująca produkt lub usługę otrzymuje pieniądze bezzwłocznie, dzięki czemu system BNPL jest korzystny dla obu stron wymiany handlowej. Prezentowane rozwiązanie pozwala skupić się na podstawowej działalności przedsiębiorstwa oraz bieżącej realizacji napływających zamówień.

Buy Now, Pay Later dla B2B to także szereg usprawnień, które pomagają zaadaptować się do zmiennych okoliczności prowadzenia biznesu. Właśnie dlatego wprowadzono odnawialny limit finansowania nawet do 100 tysięcy złotych oraz walutę transakcji do wyboru. Co ważne, korzystanie z tych benefitów jest całkowicie bezpłatne dla właścicieli sklepów- to przedstawiciel firmy dokonującej zakupu ponosi wszelkie koszty.

Warto podkreślić, że model BNPL pozwala na integrację techniczną oraz automatyczną prolongatę w przypadku braku spłaty w terminie. Takie rozwiązanie nie wymaga zatem intensywnego zaangażowania personelu. Czy wdrożenie odroczonej płatności dla firm jest skomplikowane?

BNPL w 3 krokach

Zdecydowanie nie, gdyż cały proces obejmuje zaledwie 3 proste etapy! Pierwszy poziom to spotkanie biznesowe, na którym analizowana jest aktualna sytuacja oraz potrzeby danej firmy.

Podczas kolejnego kroku realizowane jest specjalne szkolenie techniczne. Wówczas rozwiewane są wszelkie wątpliwości na temat implementacji i wdrażania nowych metod płatności w kontekście przedsiębiorstwa. Przekazane instrukcje w sposób intuicyjny i przejrzysty wyjaśniają zasoby danego modelu integracji.

Finalny punkt instalacji BNPL w sklepie to właśnie wdrożenie. Ostatnia faza procesu działa wszechstronnie i łączy wsparcie podczas implementacji odroczonej płatności z przekazaniem wartościowych materiałów marketingowych oraz przeszkoleniem handlowców firmy. Tak kompleksowy charakter wcielenia modelu BNPL umożliwia wykorzystanie pełnego potencjału usługi.

Jakie są korzyści stosowania BNPL?

Model odroczonej płatności generuje sporo benefitów, na wielu płaszczyznach funkcjonowania platformy sprzedażowej. Przede wszystkim, opcja odroczenia spłaty jest dla wielu konsumentów podstawowym powodem do dokonania zakupu właśnie w danym sklepie.

W rezultacie, BNPL przyciąga nowych klientów i stanowi skuteczną formę budowania silnej pozycji rynkowej- co potwierdzają statystyki. Dłuższy okres spłaty zachęca do zamawiania większej ilości towarów lub skorzystania z dodatkowych produktów oraz usług. Wykorzystanie modelu Buy Now, Pay Later to nawet trzykrotny wzrost średniej wartości koszyka!

Należy zaznaczyć, że wspomniane transakcje bardzo często zamieniają się w stałe kontakty handlowe. Dowód? Ponad 80% kontrahentów B2B powtarza zakupy za pomocą modelu odroczonej płatności. O czym jeszcze warto wspomnieć?

Trzeci aspekt jest kluczowy w kontekście zmieniającej się specyfiki zachowań konsumenckich. Coraz częściej, to właśnie zaufanie jest czynnikiem decydującym o wyborze konkretnego dostawcy produktów i usług.

Szansa skorzystania z odroczonej płatności jest wspaniałym przykładem wzmacniania lojalności oraz kreowania silnych relacji z klientem. BNPL jest dowodem na zrozumienie realnych potrzeb odbiorców, również w obszarze sytuacji finansowej.

Tak świadoma strategia działania sklepu internetowego spowoduje wyraźne wyróżnienie oferty na tle silnej rywalizacji handlowej. Opisane tutaj benefity zostały dostrzeżone przez prawdziwych liderów oferowanych usług- w tym firmę Allegro, Drukomat oraz Hurton!

Podsumowanie

BNPL, czyli model odroczonej płatności, to pakiet wielu zalet dla każdego właściciela sklepu. Ten innowacyjny system finansowania jest bowiem odpowiedzią na rzeczywiste potrzeby konsumentów, a jednocześnie narzędziem gwarantującym płynność finansową każdego biznesu.

Sprawdź wszystkie zalety modelu Buy Now, Pay Later: https://pragmago.tech/odroczona-platnosc-dla-firm/

Related Articles

1 Comment

Dodaj komentarz