Słodkich snów - Poilish Magazine

Słodkich snów

W dobrze urządzonej sypialni łatwo zasypiamy, a rano wstajemy pełni energii. Relaksowi sprzyjają naturalne tkaniny, nastrojowe światło i wygodny materac.

Aby dobrze wypocząć, unikajmy mocnych kontrastów. Niewskazane są agresywne lub geometryczne wzory. Lepiej wybierać delikatne barwy i desenie. Sprawdzają się naturalne materiały. Lniane zasłony, bawełniane poszewki, kocyki z wełny i drewniane meble powodują, że dobrze się we wnętrzu czujemy. Wieszamy zasłony albo rolety. To ważne, zwłaszcza gdy okna sypialni wychodzą na wschód lub południe. Zapobiegamy temu, że promyki słońca poderwą nas z łóżka szybciej niż budzik.

Z NASTROJOWĄ NUTĄ

Łóżko z wysokim tapicerowanym zagłówkiem, na którym można wygodnie oprzeć plecy podczas wieczornej lektury, wprowadza do wnętrza przytulną atmosferę. Podobnie jak dekoracyjne poduszki z aksamitnej bądź pluszowej fakturze oraz narzuta w zdecydowanych kolorach. Dzięki dyskretnemu oświetleniu jest tu bardzo nastrojowo. Sypialnię ocieplają futrzane dywaniki, wnosząc do niej klimat wprost z drewnianego domku w górach. Tutaj wszystko zachęca do bliskości.

ROMANTYCZNA

To wnętrze bardzo kobiece. W subtelnej aranżacji nie może zabraknąć pasteli, uroczych dekoracji, tapicerowanych mebli i delikatnych akcentów kwiatowych. Motywy florystyczne mogą pojawić się na pościeli, poduszkach, zasłonach czy tapecie. Aby ostateczny efekt daleki był od banału, lepiej jednak nie przesadzać z roślinnymi motywami. Stoliki nocne, lampki, narzutę na łóżko, dywanik wybierzmy jednobarwne, np. białe, szare czy w kolorze pudrowego różu. Unikamy natomiast granatowych i czarnych dodatków. Burzą bowiem harmonię w pokoju, w którym powinno być sielsko i przytulnie.

W ZGODZIE Z NATURĄ

Minimalizm, naturalne materiały i kolory ziemi to przepis na sypialnię bliską naturze. Dobrym pomysłem jest połączenie jasnozielonej pościeli z drewnianymi meblami i dekoracjami. Zgodnie z zasadą „mniej znaczy więcej” tutaj pojawiają się tylko najpotrzebniejsze rzeczy – funkcjonalne i piękne w swej prostocie. Wśród tekstyliów królują len i bawełna. Są nie tylko wyjątkowo przyjazne dla ciała, ale również idealnie pasują do minimalistycznej i surowej stylistyki. Codzienne pobudki w takim otoczeniu gwarantują uśmiech i błogi spokój każdego poranka.

NOWOCZESNA

W tym pomieszczeniu dominuje biel. Jest bardzo jasno, w oknach nie ma zasłon ani firan. Jedyny mocny akcent to ciemna narzuta. Ciekawym pomysłem jest zabudowa za łóżkiem, dzięki niej zyskano miejsce na przechowywanie wielu rzeczy i nie ma wrażenia bałaganu. Przytulności dodają żółte poduszki i pościel, a także stojące oraz wiszące lampki, z żarówkami o ciepłej barwie.

Szukasz pościeli dla siebie lub na prezent? Odwiedź: https://hurtownialuka.pl/pl/101-posciele

Related Articles

Dodaj komentarz