Naukowcy udowodnili, że wysiłek fizyczny wpływa nie tylko na lepsze funkcjonowanie mięśni naszego ciała, ale także na zwiększoną efektywność pracy mózgu. Aby osiągnąć zauważalne korzyści nie trzeba ćwiczyć intensywnie, dużo bardziej liczy się regularność. Jakie trzy aktywności idealnie wpisują się w ten koncept? Podpowiadamy.
Ćwiczenia ze skakanką
Skakanka to niewielkie gadżet, który idealnie sprawdzi się do ćwiczeń w domu. Najlepiej ćwiczyć na świeżym powietrzu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaplanować regularne treningi w pomieszczeniu, na przykład w przerwie od obowiązków lub pracy. Dzięki skakance bardzo szybko poprawimy naszą wydolność krążeniowo-oddechową, co w konsekwencji pozwala skutecznie zredukować poziom stresu. Udowodniono, że ten rodzaj ćwiczeń stanowi idealną technikę relaksacyjną. Mózg w pełni skupia się na utrzymaniu równowagi i prawidłowym wykonywaniu wyskoków. Koordynacja ruchowa w trakcie ćwiczeń ze skakanką wpływa także na lepsze funkcjonowanie umysłu, co potwierdzają między innymi przedstawiciele firm takich jak legalne zakłady bukmacherskie.
Bieganie na świeżym powietrzu
Bieganie w lesie lub w parku pozwala zdystansować się od problemów dnia codziennego i w pełni skupić się na aktywności fizycznej. Nawet jeśli ćwiczymy w nieco niesprzyjających warunkach atmosferycznych to dzięki temu jesteśmy w stanie hartować własny organizm i zwiększyć odporność. Aby uniknąć zanieczyszczeń powietrza warto zaplanować treningi na wczesne godziny poranne lub wieczorne. Oczywiście przed każdym, intensywnym bieganiem należy zadbać o krótką rozgrzewkę. Pozwoli to uniknąć kontuzji oraz zmniejszy szansę na wystąpienie bolesnych zakwasów w mięśniach.
Poranna gimnastyka
Jeśli chcemy zaczynać dzień w sposób aktywny to warto wstawać nieco wcześniej, aby znaleźć czas na poranną gimnastykę. Wystarczy zaledwie piętnaście minut, aby rozbudzić umysł, poprawić funkcjonowanie układu krążenia oraz rozruszać mięśnie i stawy. Pozbędziemy się senności, poprawimy nastrój i zwiększymy koncentrację, a także przyspieszymy przemianę materii przed pierwszym śniadaniem.
Wśród najprostszych i najbardziej efektywnych rodzajów ćwiczeń warto wymienić między innymi pajacyki, przysiady i rozciąganie mięśni nóg i rąk. Jeśli brak nam porannej motywacji to najlepszym sposobem jest realizowanie aktywności fizycznej przy ulubionej muzyce. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, aby nasze ćwiczenia angażowały jak największą liczbę grup mięśni. W ten sposób zadbamy o harmonijny rozwój naszej sylwetki.