Jak odmienić wygląd mebli, aby pasowały do pokoju dziecka - Poilish Magazine

Jak odmienić wygląd mebli, aby pasowały do pokoju dziecka

Urządzenie pokoju dziecięcego nowymi meblami prosto z salonu to świetny pomysł. Jeśli jednak dysponujesz elementami wystroju wnętrz, które są solidne, ale może nie do końca pasują dla malucha albo po prostu są już niemodne, nie skreślaj ich od razu. Sprawdź jak odmienić ich wygląd, by stały się ozdobą pokoju dziecka. Wystarczy trochę wysiłku, kilka nowych elementów, np. ciekawe gałki do mebli dziecięcych, a nie tylko oszczędzisz, ale także zyskasz niepowtarzalne wnętrze.

Jak zmienić kolor mebla?

Istnieje kilka sposobów na zmianę koloru mebli. Metodę należy dostosować do tworzywa, z którego zostały wykonane oraz sposobu ich wykończenia. Naturalne drewno po oczyszczeniu z farby, lakieru czy innej powłoki, którą było pokryte można np. wykończyć woskiem lub zaolejować. Te preparaty są bezpieczne, również dla dzieci. Meble można także przemalować na dowolny kolor farbą akrylową lub kredową. Przeprowadzając ich renowację, można także pomalować na ten sam lub kontrastujący kolor gałki do mebli dziecięcych. Wybierając produkt, warto upewnić się, czy posiada on atesty dopuszczające do malowania nim obiektów, z którymi mają kontakt najmłodsi. Jeżeli przedmiotem metamorfozy są proste bryły, to do ich przemiany można wykorzystać specjalną, samoprzylepną okleinę lub tapetę w wesołe wzory. Doskonale prezentują się meble, które są częściowo oklejone. Motyw można umieścić np. na plecach regału lub na frontach szuflad.

Jakie gałki do mebli dziecięcych wybrać?

Gałki do mebli dziecięcych można odnowić podobnie jak same meble lub wymienić na nowe. Najpopularniejsze są akcesoria drewniane, metalowe, ceramiczne lub z tworzywa sztucznego. Ograniczeniem jest właściwie jedynie wyobraźnia, styl wnętrza oraz wiek dziecka, którego pokój jest urządzany. Jeżeli mebel jest w odpowiednim kolorze i dobrym stanie, już sama wymiana uchwytów meblowych zmieni jego oblicze.

Bezpieczne gałki do mebli dziecięcych

Meble w pokoju dziecka powinny być nie tylko ładne, ale także bezpieczne dla najmłodszych. Warto wybrać solidne gałki do mebli dziecięcych. Nie powinny mieć drobnych elementów, które mogłyby się łatwo odłamać. W pokojach małych dzieci lepiej sprawdzą się gałki do mebli dziecięcych o obłych kształtach. Ostre krawędzie, szczególnie te na wysokości głowy dziecka, mogą być powodem bolesnych skaleczeń i urazów.

Gałki do mebli dziecięcych: zwierzątka czy serduszka?

Wśród motywów lubianych przez najmłodszych dominują wesołe zwierzątka, jednorożce, serduszka oraz motylki. Popularne są także proste formy, urozmaicone ładnym kolorem. Warto dopasować styl gałki do mebli dziecięcych do preferencji dziecka. Jeżeli w przyszłości gust się zmieni, wymiana uchwytów nie będzie problemem. Montaż jest bardzo łatwy i zazwyczaj wystarczy kilka chwil, by wymienić gałki do mebli dziecięcych na nowe.

Idealny pokój dziecka

Urządzając pokój dla dziecka, wybierając kolorystykę i dodatki warto pamiętać, że wnętrze ma podobać się najmłodszym. Wkomponowanie wesołych, barwnych elementów, np. w postaci fantazyjnych gałek do mebli dziecięcych to dobry sposób, by dziecko czuło się dobrze w swoim królestwie.

Related Articles

Dodaj komentarz