jak stworzyc domowe biuro

Urządzamy domowe biuro – jak stworzyć modne i funkcjonalne wnętrze?

Praca zdalna stała się codziennością dla wielu przedsiębiorstw. Wszystko za sprawą pandemii i konieczności ograniczenia kontaktów społecznych. Powrót do normalności nie dla każdego pracownika oznacza powrót do siedziby firmy – w wielu miejscach zdecydowano się na wprowadzenie modelu hybrydowego. Praca z domu może być bardzo efektywna, jednak należy zadbać o odpowiednie środowisko. Jak zatem urządzić domowe biuro? Podpowiadamy.

Domowe biuro w salonie – podział przestrzeni

Niewiele osób może pozwolić sobie na wygospodarowanie osobnego pomieszczenia na biuro. Nie jest to jednak powód, dla którego należy zrezygnować z marzeń o funkcjonalnej przestrzeni do pracy. Można ją zaplanować w salonie, a dokładniej w jednej z jej części narożnych. W pierwszej kolejności należy jednak pomyśleć o oddzieleniu jej od reszty pomieszczenia, zwłaszcza jeśli w ciągu dnia korzystają z niego pozostali domownicy. Nie trzeba jednak porywać się na kosztowne remonty. Ciekawym rozwiązaniem jest ażurowy regał, który dodatkowo zwiększy przestrzeń do przechowywania. Oprócz tego warto pomyśleć o wprowadzeniu dekoracji, które optycznie oddzielą dwie strefy, takie jak np. plakaty boho.

Biuro w domu – funkcjonalne meble

Jeśli dysponujemy niewielkim metrażem, który możemy zaadaptować jako stanowisko do pracy, niezwykle ważny jest dobór odpowiedniego wyposażenia. W praktyce oznacza to, że należy skorzystać z mebli wyróżniających się dużą pojemnością oraz ergonomią. Dobrym rozwiązaniem są elementy wielofunkcyjne, które pozwolą zaoszczędzić mnóstwo cennej przestrzeni, a przy okazji staną się synonimem praktyczności. Warto zainwestować w biurko z wbudowanymi szufladami, dzięki którym przechowywanie dokumentów, akcesoriów biurowych czy drobnych sprzętów elektronicznych nie będzie stanowić problemu. Będzie ono stanowił świetnie dopełnienie ściany ozdobionej np. plakatami – https://www.bimago.pl/plakaty/modne-style/minimalistyczne.html. Warto również pomyśleć o krześle obrotowym, które na co dzień będzie stylowym dodatkiem we wnętrzu.

Małe biuro w domu – dekoracje i dodatki

Przestrzeń biurowa powinna sprzyjać skupieniu i koncentracji, dlatego też nie bez znaczenia pozostaje dobór ozdób i dodatków. To właśnie one stanowią dopełnienie aranżacji i decydują o jej charakterze. Dobrym rozwiązaniem są dekoracje ścienne, np. nowoczesne plakaty w bimago. Nie zajmują zbyt wiele miejsca, a cieszą oko i koją zmysły, zwłaszcza jeśli postawimy na nostalgiczne pejzaże górskie lub morskie. Można również postawić na nowoczesne obrazy lub ramki ze zdjęciami, które subtelnie dopełniają dzieła.

Related Articles

Dodaj komentarz