Czy pandemia miała wpływ na kurs euro? - Poilish Magazine

Czy pandemia miała wpływ na kurs euro?

Pandemia COVID -19 trwa w Europie już od ponad roku i nic nie zapowiada się na to, aby miała się szybko zakończyć. Mimo ogólnego osłabienia gospodarki notowania euro były względnie stabilne. Średni kurs euro wynosił ponad 4 zł. Jaki wpływ na kurs euro miała pandemia? Gdzie warto wymienić pln na euro?

Początek pandemii, a notowania euro

Od początku pandemii euro miało bardzo silny kurs. Średnia cena wynosiła ponad 4 zł – aktualne notowania euro można sprawdzić tutaj: https://internetowykantor.pl/kurs-euro/. Rekordowe notowania od początku pandemii pojawiły się z końcem marca – 4,67 zł. Był to najwyższy od 12 lat kurs euro. Wielu spekulantów szacuje, że notowania kursu euro mogą ponownie wzrosnąć. Jeden ze scenariuszy przewiduje, że cena euro może wynosić nawet 5 zł.

Prognozy notowań euro na IV kwartał roku nie napawają optymizmem

Wielu analityków giełdowych przewiduje, że pod końcem IV kwartału roku notowania euro mogą wynosić nawet 4,8 zł. Wpływ na taką cenę euro mogą mieć m.in. marcowy rekord kursu euro. Ekonomiści potwierdzają zdaniem analityków, że cena euro na przełomie 2021 i 2022 roku może wahać się 4,6 do 4,8 zł. Wpływ na tak wysoki kurs euro może mieć niepodnoszenie stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Niskie stopy procentowe powodują, że coraz więcej Polaków zakłady lokaty w euro. Według szacunków NBP takich lokat w Polsce jest obecnie 65 mln. Dla porównania jeszcze 5 lat temu było ich tylko 30 mln. Wielu Polaków do zakładania lokat zachęcają obecne prognozy kursu euro oscylujące około 4,5 zł oraz wyższe oprocentowanie.

Gdzie można korzystnie wymienić euro?

Najlepszym sposobem, aby zminimalizować koszt wymiany euro, jest skorzystanie z serwisu InternetowyKantor. Platforma jest bardzo prosta w obsłudze. Wymiana waluty trwa tylko kilka chwil i można to zrobić, siedząc wygodnie we własnym fotelu. Główną zaletą są niskie spready, które gwarantują większy zysk po przewalutowaniu. Choć różnica między bankiem a kantorem internetowym wynosi tylko kilkanaście groszy, to przy wymianie większej ilości euro np. 1000, można zyskać około 100 zł. Dużym atutem internetowego kantoru jest to, że można z niego skorzystać nawet w dni wolne od pracy. Kurs wymiany jest podawany zawsze od razu. Dzięki temu sam możesz zdecydować, czy jest to dla ciebie odpowiedni czas na wymianę.

 

 

Related Articles

Dodaj komentarz